Kendin yap yeni yıl kartları 1

Günaydın ! Yeni yıl ritueline şaşkın penguenle başlayalım mı?

Gece içime yeni yıl coşkusu pompalamak için kalemi (kalem demek haksızlık olur, canım sharpie’leri)  aldım elime ve internette yeni yıl coşkusu arandım desem doğru olacak… Konu yılbaşı, doğum günü olunca ben şaşkın bir “şey”e dönüşüyorum, benim için, belki şaşırtır sizi ama, her gün aynı gibi… Özellikle özel bir kutlama zorlaması varsa o tarihin üzerinde, sıkıntı olduğunu bile söyleyebilirim.

Çocukluğumdan beri bayramları sevmem mesela, yorganın altından çıkasım gelmez, benim gibi bir adamla da evlenince, oh dedim tek ben değilmişim! Neyse çocuklara çaktırmayalım yeter 🙂

Dedim ya ŞAŞKIN BİR ŞEY’e  dönüşüyorum diye, o zaman beraber yeni yıl denince ne yapacağını bilmeyen bir penguen çizelim istedim.

Hem siz de görün kendinizin de rahatlıkla çizilebileceğini…

Aşama aşama çizerek durumu olduğu basitliğiyle size anlatmak istedim ki; ne kadar kolay daha rahat kavrayın. Önce alt kısmı daha tombul ve düz bir yumurta çiziyoruz. Sonra iki oval ayak ve bir yuvarlak göbek için… 3.Adımda kanatları iki dar yaprak olarak iki yana iliştiriyoruz. Kurşunkalemle başlayın, çünkü süslerken üzerine başka şeyler çizeceğiz. Yapışık iki yuvarlak göz yuvaları için ve gaga için üst kısmı hafif yuvarlatılmış bir havuç…

Şimdi en eğlenceli kısma geldik… “Yeni yıl geldi, verin bana çoşkuyu!” ifadesiyle ilk bulduğu çam ağacına sıkı sıkı sarılmış bir şaşkın penguenimiz var ! Kafasında bir geyik tacı ve her tarafına dolanmış ışıklar!

Ivır zıvır kutunuzdan bulduğunuz bir parça kurdeleniz de varsa, işte yeniyıl paketlerinizi yeme de yanında yat hale getirecek paket süsünüz çoktan bitti!

sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir